Combat Girls. Krew i honor

Materiały edukacyjne do filmu „Combat Girls. Krew i honor” (reż. David Wnendt, Niemcy 2011, 100’

Szkoły ponadpodstawowe

Temat lekcji: „Początek dialogu (…) jest już dużym wydarzeniem”. (Józef Tischner) O tym, dlaczego nie warto tolerować nietolerancji.

Ostatnio coraz głośniej o szerzącej się wśród Polaków atmosferze ksenofobii, a nawet o rosnącej popularności ruchów neonazistowskich. Zadziwia to, że takie zjawiska mają miejsca w Polsce – kraju, który sam na wielką skalę doświadczył tragicznych efektów niebezpiecznej ideologii. Film „Combat Girls. Krew i honor” pokazuje, jak łatwo wkroczyć na ścieżkę nienawiści i jak trudno z niej zrezygnować. Czy dające siłę i pewność siebie radykalne hasła neonazistowskiego gangu obronią się, gdy dwudziestoletnia Marisa, gorliwa wyznawczyni poglądów Hitlera, spotka przypadkiem młodego uchodźcę z Afganistanu? Omówienie postawy głównej bohaterki będzie doskonałym punktem wyjścia do rozmów na najbardziej aktualne tematy.

Zagadnienia edukacyjne:

  • Moja  tożsamość a wpływ środowiska. Co warto chłonąć, a na co zostać odpornym?
  • Uzasadnione fobie przed ksenofobią: niebezpieczna niechęć do odmienności.
  • Dialog z Drugim jako papierek lakmusowy naszych poglądów.
  • Analiza dzieła: motywacje, przemiana bohatera oraz wewnętrzny konflikt.

Zwiastun:


Aby uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych – wykup PAKIET PREMIUM.

19,90 zł/kwartał to naprawdę niewiele, a kupując PAKIET PREMIUM wspierasz nas, pomagasz nam utrzymać zasoby eksperckie i tworzyć kolejne użyteczne materiały edukacyjne.