Blog

„Basia. Jestem w sam raz”

Dowiedz się jak zamówić seans

Lekcja zdrowej pewności siebie

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Twoi podopieczni z pewnością kojarzą sympatyczną i bystrą Basię, bohaterkę serii animacji powstałej na kanwie książek autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Mamy fantastyczne wieści: uwielbiana przez najmłodszych pięciolatka powraca na ekrany kin! Sprawdź, czego przedszkolaki mogą nauczyć się od rezolutnej dziewczynki.  

„Basia. Jestem w sam raz” to idealny seans dla przedszkolaków. Animacja łączy w sobie humor, doskonałą rozrywkę oraz liczne walory edukacyjne. Pełna energii bohaterka zachęci najmłodszych do odważnego stawiania czoła wyzwaniom, rozbudzi w nich ciekawość świata i zachęci do podejmowania inicjatywy. Dodatkową zaletą jest długość filmu, dostosowana do potrzeb najmłodszych widzów. Składający się z czterech odcinków animacji seans trwa około 45 minut, dzięki czemu nie znuży najmłodszych kinomanów.

Zobacz zwiastun filmu „Basia. Jestem w sam raz”:

Jakie walory edukacyjne znajdziesz w animacji?

  • Odważne stawianie czoła wyzwaniom. Basia zawsze śmiało zadaje pytania, kiedy czegoś nie wie, podejmuje nowe aktywności i stara się rozwiązywać problemy. Choć czasem popełnia błędy, właśnie dzięki nim uczy się i zdobywa wiedzę o świecie. Jej odwaga i determinacja mogą inspirować dzieci do działania, a przy okazji rozbudzać ich ciekawość świata.
  • Relacje są ważne. Film pokaże dzieciom, jak istotną rolę odgrywają w naszym życiu więzi rodzinne i przyjacielskie. Rodzice Basi oraz jej najlepszy przyjaciel, Misiek Zdzisiek, są dla niej wspaniałym źródłem wsparcia. Basia uświadomi najmłodszym, że warto otworzyć się na relacje z innymi oraz jak dbać o bliskie osoby.
Kadr z filmu „Basia. Jestem w sam raz” (Polska 2024, dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty).
  • Lekcja samoakceptacji. Basia nie jest przesadnie grzeczną bohaterką. Ma swoje zdanie i nie boi się go wyrażać. Popełnia błędy i ma swoje wady, co czyni ją postacią bliską młodym widzom. Dzięki niej dzieci uczą się zdrowej pewności siebie i akceptacji własnych niedoskonałości.
  • Oswajanie nowych wyzwań. Jazda na rowerze, dzień na placu zabaw, zakupy w centrum handlowym – w trakcie seansu przedszkolaki mają szansę towarzyszyć Basi w trakcie nowych, ekscytujących aktywności. Razem z rezolutną bohaterką młodzi widzowie zdobędą pierwsze kroki ku samodzielności. Z Basią każdy dzień jest niezapomnianą przygodą!

Na seans filmu „Basia. Jestem w sam raz” zapraszamy do kin od 30 maja (w ramach pokazów przedpremierowych na zamówienie grup szkolnych).

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)